• info@googlefirmarehberi.com
 • 0(212) 706 19 58

PERİODONTOLOG DOKTOR GÜNGÖR KARAGÖZLÜ PERİODONTİUM DİŞ ETİ CERRAHİSİ VE SAĞLIKLI YAŞAM KLİNİĞİ

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
196 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Kocatepe Mah. Mithatpaşa Cad. 48 Birlik İş Hanı D:4 - Kızılay Çankaya 06420, Ankara
 • TELEFON: 0312 433 69 03
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Firma Yetkilisi:Güngör Karagözlü, Uzman Doktor , Telefon: 03124336903
Şirket Tanımı
Periodontium Diş Eti Cerrahisi ve Sağlıklı Yaşam Kliniği olarak Ankara Çankaya’da hizmet vermekteyiz .
1972 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi´nden mezun olan Dr. Güngör Karagözlü, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Periodontoloji bölümünde doktorasını tamamladı. Gazi Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Dairesi Diş Kliniği Kurucusu olan Karagözlü, özel muayenehanesinde hastalarını ağırlamaktadır.

KAPALI KÖK DEBRİDMANI

Tüm ağız dezenfeksiyonu, tüm ağızı ve dişetlerini içeren antimikrobiyal, kapalı ve mekanofarmakolojik  dişeti ceplerinin tedavisidir. Periodontal ceplerin mekanik olarak bu iş için yapılmış özel aletlerle bakterilerden arındırılarak boşaltımını, mikrobiyal rekolonizasyonun azaltılarak dişetlerinin optimal sağlığına kavuşmasını amaçlayan  tedavi yöntemidir. Tonsillaların kriptalarında, dilin arka kısmında oluşan rezervuarlarda bulunan periodontopatojen anaerobik bakterilerin ortadan kaldırılması tedavi hedefleri arasındadır. Bu şekilde dişeti cepleri içindeki mevcut enfeksiyon, normal  patojen olmayan  floranın hızla çoğalıp dengeyi sağlamasıyla düzelebilmektedir. Periodontal tedavide kapalı kök yüzeyi debridmanı ile birlikte antienfeksiyöz tedavi güvenli ve başarılı sonuçlar doğuran  ALTIN STANDART bir  yaklaşımdır.

TEDAVİ

Diştaşları ve bakteriyel biyofilmin  dokulara zarar vermeden uzaklaştırılması sağlanır. Bakteriyel biyofilmin uzaklaştırılmasında maximum 125 mikron kalınlığında 250 RDA (Radyoaktif dentine abrasivity) aşındırma gücü olan profilaksi pastasından,170 RDA, 120 RDA, ve en son olarak maksimun 2 mikron kalınlığında 40 RDA aşındırma gücü olan en ince polisaj pastası kullanılır. Bu yöntemle dişlerin üzerindeki mikro retansiyon çizgileri en aza indirilmiş olur.Kimyasal ajanlarla kök yüzeylerinin biyolojik olarak düzeltilmesi sağlanır. Cepler içerisinde kalmış olan plak, diş taşı, nekrotik sement parçaları uzaklaştırılır. Sadece hasta değil, partneri de dişetleri açısından değerlendirilir, gerekirse tedaviye alınır. Dişeti cepleri ve dil periodik bakteri rezervuarı olmaktan çıkarılır. Reenfeksiyonu önlemek için 4 hafta sonra periodontal bakım randevusu verilir. Önemli olan her durumda tedavi sonrası yeniden oluşacak bir rekolonizasyon (bakteri birikimi) dan korunmak veya oluşmasını zorlaştırmaktır.

Diş Fırçalama ve Ağız Gargarası İle Koronavirüs Önlenebilir Mi?

İnsanlar pek çok nedenden dolayı dişlerini fırçalar.Kendilerini temiz ve özgüvenli hissetmek, güzel bir gülüşe sahip olmak, kötü ağız kokusunu gidermek, diş eti hastalıklarından korunmak, ağız sağlığını sağlamak, diş çürüklerini önlemek.içinde yaşadığımız Covid 19 pandemisi günlerinde bunlara Corona virüsünün bulaşmasını önlemeyi de rahatlıkla ekleyebiliriz.

Günde 3 kez diş macunu ve diş fırçasıyla 3 dakika usulüne göre diş fırçalama, sonrasında ise antiseptik bir ağız gargarası kullanmak, Corona Virüsünün ağıza yerleşmesi ve oradan alt solunum yollarına yayılması riskini azaltabilir. Bu yüzden her sabah evden çıkmadan, çoğu kez aceleyle ihmal ettiğimiz dişlerimizi fırçalama ve ağız gargarası kullanmak, diğer insanlarla olası temas halinde virüsün bulaşma etkisini en aza indirir.

Maske takmadan önce dişlerimizi uygun bir diş macunu ve fırça ile 3 dakika fırçalayıp, ardından antiseptik bir ağız gargarasını yine 3 dakika kullanırsak, önlemimizi almış oluruz.

Hizmet Tanımı
Koronavirüsten Korunmada El Hijyeninin Önemi

Covid 19 sayesinde önemi yeniden ortaya çıkan, önemli bir maliyeti olmayan ,basit fakat önemli bir işlemdir ellerimizi yıkayıp temiz tutmak. Ayrıca solunum yolu ile bulaşan hastalıklardan korunmada önerilen en temel korunma yöntemidir temiz eller.

Dünya Sağlık Örgütü””nün verilerine göre el yıkama ve diğer basit hijyen önerilerine gösterilen önemle alt solunum yolu hastalıkları yüzde 45 oranında azaltılabilmektedir.

Binlerce yıldır çeşitli din ve kültürlerde el yıkama alışkanlığı vardır. Hatırlarsanız çocukluk günlerimizde annelerimizin yemek yemeden önce herkesin ellerini yıkamasını istemesi boşuna değildi…

Mikroorganizmaların henüz tam olarak keşfedilmediği 1800 lü yıllarda Macar asıllı Dr.Ignaz Semmelweis çalıştığı hastanede yeni doğum yapan anne ölümlerinde , doktorların,kadavralarda çalıştıktan sonra ellerini yıkamadan doğum yapan annelere mikropları bulaştırdığını gözlemledi. Birlikte çalıştığı doktorlara , ellerini de, kullandıkları aletleri de klor çözeltisiyle yıkamaları zorunluluğu getirdi.Bu şekilde anne ölümleri yüzde 18 den yüzde 1 e kadar düştü. Ancak buna rağmen Dr.Summelweis yapılan itirazlar sonucu , işini kaybetti, akıl sağlığı sorunu olduğu ileri sürüldü ve 47 yaşında hayatını kaybetti. Sonrasında, cerrahide el yıkama çok ciddiye alındı , bunda ise İngiliz Dr. Joseph Lister öncü oldu. Osmanlıda da, günümüz modern hemşireliğinin kurucusu Florance Nightingale kırım savaşı sırasında askeri hastanelerde el yıkama ve hijyen kurallarını yaygınlaştırmakta öncü oldu.

Ellerimizi sabunla yıkadığımızda virüsler parçalanıp yok olur, peki bu nasıl oluyor?

Koronavirüsün ortada virüs genomu, etrafında koruyucu lipit zarı, ve sonrasında da protein uçları bulunur. Virüs insan hücrelerine bu protein uçlarını kullanarak yerleşir ve çoğalır. Ellerimizi bir dakika sabunla iyice yıkadığımızda, sudaki sabun molekülleri virüslerin kırılgan lipit zarına yapışır, bu zarı kolayca parçalar, böylece viral parçacıklar su ile.  yıkanıp yok edilir. Bu arada yeri gelmişken piyasada pazarlanan antiseptik, dezenfektan, ve mikrop öldürücülerin çoğunun, elleri iyi bir su – sabun temizliğinden daha iyi koruyamıyacağını belirtmek isterim.Ellerin mümkün olduğunca sık , bol sabunlu su ile iyice parmak araları ve bilekler dahil, bir dakikadan az olmamak üzere ovuşturularak yıkanması koruyuculuk için yeterlidir. Su ve sabunun olmadığı durumlarda 80 derecelik kolonya veya alkol bazlı el dezenfektanı kullanılabilir. Ancak, gerektiğinden fazla sıklıkta abartılı alkolle el temizliği cildi kurutarak, çatlak ve egzemaya neden olabilir. O nedenle eller bir kaç kez de nemlendirici kremle nemlendirilmeli, yüz ve gözlere temas ettirilmemeliidir.Eldiven sadece Covid 19 hastaları, hasta yakınları, ve sağlık çalışanları için uygundur. Sokaktaki insan ise eldiven kullanıyorum diye, yalancı bir güven hissine kapılarak virüsün daha çok etrafa bulaşmasına yol açabilir. Mutlaka eldiven kullanılacaksa , çıkarmadan önce eldivenle birlikte eller sabunlu su ile yıkanmalı, sonra tıbbi atık olarak düşünülerek atılmalı ikinci kez kullanılmamalıdır.Günümüzde ellerimizin doğru dürüst yıkanmasının önemi her geçen gün daha fazla anlaşılmaktadır. Beden temizliğinde ilk öncelik ellerimizi yıkamak olmalıdır.

 • Kapalı Kök Debridmanı
 • Periodontoloji Cerrahi
 • Diş Eti Estetiği
 • Diş Eti Kanaması
 • Diş Eti Çekilmesi
 • Diş Eti İltihabı
 • Gülüş Tasarımı
 • Diş Estetiği
 • Subgingival Küretaj
 • Flap Operasyonu
 • Diş Eti Grefti Operasyonu
 • Aft Tedavisi
 • Frenektomi Operasyonu
 • Diş Eti Renk Değişikliği
 • Ağız Bakımı
 • Diş Eti Ameliyatı
Arama Terimleri: Diş Eti İltihabı, Diş Eti Estetiği, Diş Eti Kanaması, Ağız Bakımı, Ağız Kokusu, Diş Sıkma, Diş Gıcırdatma
Hizmet Bölgeleri
Türkiye Geneline Hizmet Vermekteyiz.
İlgili Terimler :

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

denizli denizli psikolog

Denizli Psikiyatri

denizli web tasarım