• info@googlefirmarehberi.com
  • 0(212) 706 19 58

OKYAY HUKUK BÜROSU

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
13 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mehmet Emin Okyay
  • ADRES: Akevler Mah. 75. Yıl Blv. 73 İrfan Apt. Daire:1 Antakya 31030, Hatay
  • TELEFON: 0326 227 07 05
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Şirket Tanımı
Ekibimiz
Av. Mehmet Emin OKYAY – 05065160612
Av. Sinan OKYAY – 05333033791

Hakkımızda
Okyay Hukuk Bürosu, konularında gereken akademik ve mesleki birikim ve tecrübeye sahip olmanın yanı sıra genç ve dinamik yapıdaki geniş kadrosu ile kuruluşundan bu yana sürekli büyümekte ve yenilenmektedir.

Misyon
Gerçek ve tüzel kişilerin haklarının en çok savunulmaya muhtaç olduğu hukuk dalı olan Ceza ve Ceza Usul Hukuku ile İdare Hukuku alanlarında hizmet veren Okyay Hukuk Bürosu, insan haklarına saygı ve hukuk devleti ilkelerini hayatın her alanına yerleştirmek amacıyla ısrarlı bir hukuki mücadeleyi kendine ilke edinmiştir. Büronun misyonu bu ilke doğrultusunda müvekkillerin hukuki ihtiyaçlarını evrensel hukuk normlarına uygun, güvenilir ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturmaktır.

Vizyon
Hukukun evrensel değer olarak kabulü ve telafi edilemez, vazgeçilemez, ikame edilmez saygınlığına kavuşması için örnek duyarlılıklar sergilemek; İnsan ve Canlı Hukukun tüm dünyada eksiksiz, hızlı ve sağlıklı olarak uygulanmasına önayak olmak; Karar verenler ve bunu yaşayanlarda (kurum ve birey olarak) adalet anlayışının bilinç olarak yerleşmesine katkıda bulunmak; saygın bir meslek olan Avukatlık görevini saygınlığına katkı sağlayarak onu etik değerleriyle yürütmektir. Amacımıza uygun olarak, amacımıza hizmet vermek üzere genç meslektaşlarımızın yetişmesine olanak sağlamak ve bu alandaki tüm faaliyetlere destek olmaktır.

Hizmet Tanımı
Çalışma Alanlarımız

MİRAS HUKUKU

İş hukuku, işçi hakları, çalışma koşulları, işçi ücretleri, işçi sendikaları ve işveren-işçi ilişkileri ile ilgili konuları kapsayan hukuk dalıdır. İş hukuku, işçi ve işveren ilişkisinde pazarlık gücünün eşitsizliğini ele alır İş hukuku, iş ilişkisi içinde olan kişilerin uyulması zorunlu kurallar bütünüdür.

AİLE HUKUKU

Aile hukuku konusunda uzman avukatlarla size hizmet vermektedir. Boşanma ,velayet, tanıma ve tenfiz davaları , vasi tayini, edinilmiş malların tasfiyesi, evlilik sözleşmeleri, Uluslar arası çocuk kaçırma ve velayet hakkının ihlali, aile birleşimi ve aile hukuku ile ilgili diğer tüm konularda büromuzun bilfiil tecrübesi bulunmaktadır.

GAYRİMENKUL HUKUKU

İcari yatırım odaklı olmak üzere; mülkiyet sahiplerine ve yatırımcılara mülklerinin devri ve yönetimi konularında danışmanlık ve her türlü gereken işlemlerin idari mercilerde yapılması yönünde hizmet vermekteyiz.

İDARE VE VERGİ HUKUKU

Hukuka aykırı idari işlemlerin iptaline ilişkin davalar
İdari para cezaları, itiraz süreçleri & iptal davaları
İdarenin sorumluluğu ve tazminat (tam yargı) davaları
İhale hukukuna ilişkin ihtilaflar ve ihale davaları
İmar hukukuna ilişkin ihtilaflar, çözüm yolları ve imar davaları
İdari sözleşmelerden doğan davalar

TÜKETİCİ HUKUKU

Günümüzde önem kazanan “Tüketici” kavramı, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile de koruma altına alınarak Tüketicilere önemli haklar kazandırmıştır. Bilinçli bir Tüketici olarak bu haklarımıza sahip çıkmalıyız ve gerekirse bu konuda haklarımızı korumak adına ilgili merciilere başvurmaktan çekinmemeliyiz. Biz de OKYAY HUKUK BÜROSU olarak sizi bu haklarınız konusunda bilgilendirmek ve sizlere yardımcı olmak adına her zaman hazırız.

CEZA HUKUKU

Ceza hukukun en önemli iki temel ilkesi:

1. Suçta ve cezada kanunilik ilkesi (nulla poena sine lege)

2. Suçta ve cezada kusur ilkesi

BORÇLAR HUKUKU

Borçlar Hukukunun Görevleri:
1) Hukuki işlemler ve sözleşmeler yoluyla ihtiyaç duyulan mal ve hizmetlerin kişiler arasındaki dolaşımını sağlamak
2) 3. kişilerin haksız müdahalelerine karşı diğerlerini korumak.

İlgili Terimler :

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

denizli evden eve nakliyat